Leerlingen Sint-Lievenscollege Gent ontwikkelen app voor ‘Hello, Robot.’

“Wat als we gidsen konden vervangen door een robot?”
Zo dachten een vijftiental leergierige leerlingen uit ons tweede jaar van de STEaM richting. Binnen hun uitdagende en veelzijdige opleiding met extra aandacht voor wetenschap, techniek, technologie en wiskunde ontwikkelden ze de robot Juta. Juta is een digitale chatbot die zorgt voor een interactief bezoek aan de tentoonstelling ‘Hello, Robot. Design tussen mens en machine’ in Design museum Gent. Ze kan dus echt het werk van een gids overnemen!

De kennis van de verschillende vakken pasten onze leerlingen toe in dit project. Met succes want vanaf donderdag kunnen hun leeftijdgenoten – en ook volwassenen – ermee aan de slag in de expo. De jongeren vertellen je aan de hand van de robot Juta over R2-D2, Transformers en drones. Stap voor stap gaan ze samen met jou doorheen het verhaal van de expo.

Ook stellen ze je, net als de curatoren van Hello, Robot., heel wat vragen. Kunnen robots ons werk overnemen? Zou je verliefd kunnen worden op een robot? Zou jij een zelfrijdende auto willen? De bot doet je nadenken over wat robots voor ons kunnen betekenen, over hoe we met robotica moeten omgaan en waar je de grens stelt. Het wordt dus een heel toegankelijke én spraakmakende rondleiding door de tentoonstelling.

Samenwerking staat centraal in ons STEaM-onderwijs. Voor dit onderzoeksproject werkten onze leerlingen samen met leerkrachten, de curator van de tentoonstelling en de publiekswerking van Design museum Gent.

De chatbot Juta is te vinden door te surfen naar www.hellochatbot.be

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Leave a comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *